Atatürk
FUTBOLUMUZ İÇİN KARA BİR GECE!
FUTBOLUMUZ İÇİN KARA BİR GECE!
Halil Umut Meler Hocamıza gerçekleştirilen insanlık dışı saldırı ile ilgili Genel Merkezimizin yayınlamış olduğu deklerasyon:

FUTBOLUMUZ İÇİN KARA BİR GECE!

11 Aralık Pazartesi akşamı Ankara Eryaman Stadı'nda hakem camiamızın gözbebeği FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler'e karşı yapılan şiddete tüm Türkiye gibi bizler de şahit olduk. Bu hadiseyi gerçekleştirenlerin futbolun içinde (sözde) futbol adamı olarak yer alması bizleri derinden yaralamıştır. Futbolu yönetenlerin ve Türk adaletinin bu elim hadise karşısında gereken bütün ağır cezai işlemleri yapacağına inanıyoruz, inanmak istiyoruz. Geldiğimiz noktada, artık sözün bittiği yerdeyiz. Türk Futbolu adına kapkara bir iz bırakan bu gecenin takipçisi olacağız. Bütün kamuoyunun ortak olarak tepki gösterip, lanetlemesi gereken bu olay umarız ki milat olur. Birkaç basit kınamayla geçiştirilemeyecek olan bu hadise sonunda bu tarz insanların Türk futbolundan uzaklaştırılması ilk beklentimizdir. Bu elim hadise Türk futbolunun tarihine kara bir leke olarak işlenecek ve verilecek olan ceza da tarafımızca bu minvalde değerlendirilecektir. . FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, saldırıları gerçekleştiren, sebebiyet veren ve aynı zihniyette olan herkesi şiddetle lanetliyoruz.
MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçı sonrası FIFA Hakemimiz Halil Umut Meler'e yapılan şiddetli saldırı, sadece Hakemimiz Halil Umut MELER'e değil tüm hakem camiasına yapılmıştır. En üst kademeden alt kademeye kadar tüm hakemlerimize müsabakalara çıkmama çağrımızı buradan ilan ediyoruz.
Gün hakem camiası olarak birlik olma günüdür.
https://www.tffhgd.org.tr/haber-detay/futbolumuz-icin-kara-gece

Yaşanan bu olayın ardından Balıkesir İl Hakem Kurulumuz ikinci bir talimata kadar tüm hakem ve gözlemcilerimize müsabakalara çıkmama talimatı vermiştir.
Kamuoyuna duyurulur!

 
BALIKESİR İL HAKEM KURULU TFFHGD BALIKESİR ŞUBESİ
Bu haber bugün 1 kez, genel toplamda 172 kez görüntülendi.